WYNIKI KONSULTACJI SPOŁECZNYCH PROJEKTU UCHWAŁY W SPRAWIE WPROWADZENIA ZMIAN W STATUTACH SOŁECTW GMINY GAĆ
Konsultacje przeprowadzono w oparciu o Uchwałę XXVIII/211/2021 Rady Gminy Gać z dnia 14 września 2021 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Gać.
Przedmiotem konsultacji społecznych był projekt uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w statutach sołectw Gminy Gać.
Konsultacje w sprawie wprowadzenia zmian w statutach sołectw Gminy Gać zostały przeprowadzone w dniach od 9 września 2024 do 27 września 2024 r. Celem konsultacji było zebranie uwag i opinii mieszkańców Gminy w sprawie rozwiązań organizacyjnych i prawnych przyjętych w projekcie uchwały w sprawie w sprawie wprowadzenia zmian statutów sołectw.
Konsultacje przeprowadzono w formie możliwości zgłaszania opinii i wniosków, poprzez wskazanie konkretnych propozycji zmian w treści projektu uchwały, uzupełnień i doprecyzowania zapisów umieszczonych w udostępnionym formularzu.
Projekty statutów były dostępne w formie:
2) Wyłożenia do publicznego wglądu projektów statutów w formie papierowej w Urzędzie Gminy Gać,
3) Publikacji projektu uchwały w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Gać oraz na stronie internetowej Gminy Gać (www.gac.pl),
Wnioski i uwagi można było składać osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej i elektronicznej.
W toku przeprowadzonych konsultacji do Urzędu Gminy Gać nie wpłynął żaden wniosek z uwagami.